J00701515102-1G-2Y 7.58
Modulär 8P8C-kontakt med skydd och LED: Grön / Gul med integrerade magnetiska 10 / 100 base-kontakt
Introducerar 10 / 100 base RJ45 modulär kontakt med skydd och LED: Grön / Gul transformator. Denna RJ45 modulära kontakt med skydd har en viktig funktion med bakåtgående jordningspinne 7,58 mm som kan förstärka jordningsdelen för att göra jorden mer stabil.
Specifikation
1. Hölje: Ingenjörstermoplast. Termoplast UL94V-0.
2. Beläggning: Guldplätering över nickel i kontakt. Tinnbeläggning över nickel i lödområdet.
3. Kontakt: Fosforbrons.
4. Skärmad: Mässing med nickelplätering.
Elektrisk:
1. Spänningsklass: 125 Vac Rms.
2. Strömklass: 1.5 Amp.
3. Kontaktmotstånd: 40 Milliohm Max.
4. Isolationsmotstånd: 1000 Megohm Min @500 Vdc.
5. Dielektrisk styrka: 1000 Vac Rms 60Hz, 1Min.
Mekanisk:
1. Drift: 750 cykler Min.
Miljö:
1. Förvaring: -40°C till +85°C
2. Drift: - 20°C till +75°C
Ansluts med modulär kontakt som överensstämmer med FCC del 68, underdel F.
Nyckelfunktioner
  • Effektiv sidoinmatningsdesign.
  • Universell 8P8C kompatibilitet.
  • Robust konstruktion.
  • Förbättrad signalintegritet.
  • Brett tillämpningsområde.
  • Certifierad kvalitet.
Ansökan
  • Nätverksswitchar och hubbar.
  • Nätverkskort (NIC).
  • Routrar.
  • VoIP-telefoner.
  • Nätverkskablar.
  • Industriell nätverksteknik.
  • IP-kameror.
  • Telekommunikationsutrustning.
  • Inbäddade system.
  • Medicinska enheter.
  • Fordonsapplikationer.
  • Marin och rymd.
Funktionsalternativ
Processtyp TH
Portalternativ N/A
Skärmad Alternativ
LED N/A
Jordning N/A
Position och kontakt 8P8C
Guldplätering G/F, 6U", 15U", 30U", 50U"
Ladda ner
J00701515102-1G-2Y 7.58
J00701515102-1G-2Y 7.58
10 / 100 Base-T JACK
Ladda ner
Hur kan förbättrad markstabilitet minska RMA-satser i högdensitetsbrytardesigner?
Vår design av bakåtriktad jordningspinne på 7,58 mm förstärker jordningsstabiliteten, vilket avsevärt minskar signalstörningar och anslutningsfel i konfigurationer med flera portar. Med integrerade magnetiska komponenter och LED-statusindikatorer får du realtidsdiagnostik samtidigt som komponentantalet minimeras. Vår IATF 16949-certifierade tillverkning och interna formsprutningscenter säkerställer konsekvent kvalitet i högvolymproduktion. Begär tekniska specifikationer och prover för att validera prestandaförbättringar i din nästa switchplattform.